Kuld 27 født 30/12-2007 efter Orso-Farm Caamos og CH Lapinlumon Kiiski
* Lapinlumon Aslak * Lapinlumon Albmi * Lapinlumon Aarni

Kuld 26 født 8/12-2007 efter Orso-Farm Läkkiseppä og Orso-Farm Ronja Riiviö
* Lapinlumon Zompa * Lapinlumon Zulo * Lapinlumon Zattuma * Lapinlumon Zammalsukka

Kuld 25 født 20/9-2007 efter CH Fidelis Uuriel og CH Lapinlumon Miamaia
* Lapinlumon Yllätys

Kuld 24 født 4/7-2007 efter CH Orso-Farm Ötömöttinen og Lapinlumon Odelma
* Lapinlumon Xavier * Lapinlumon Xero * Lapinlumon Xenos * Lapinlumon Xerxes * Lapinlumon Xanthus

Kuld 23 født 30/5-2007 efter CH Fidelis Uuriel og CH Lapinlumon Kiiski
* Lapinlumon Wiktor * Lapinlumon Willatukko * Lapinlumon Wilma * Lapinlumon Willanella

Kuld 22 født 24/5-2007 efter CH Lapinlumon Pakkasherra og Orso-Farm Ronja Riiviö
* Lapinlumon Veitikka * Lapinlumon Viima * Lapinlumon Voittajatar * Lapinlumon Villiruusu

Kuld 21 født 12/12-2006 efter CH Lumiturpa Otso og Shacal Tahmatassu
* Lapinlumon Uula * Lapinlumon Uninalle * Lapinlumon Unelma * Lapinlumon Unikko * Lapinlumon Unikuva * Lapinlumon Ulpukka

Kuld 20 født 21/10-2006 efter CH Lapinlumon Hauska Herkko og CH Orso-Farm Ämmi
* Lapinlumon Tuiskuturkki * Lapinlumon Toivo * Lapinlumon Takkutassu * Lapinlumon Tupsutassu * Lapinlumon Talven Taika

Kuld 19 født 24/7-2006 efter CH Fihtolas Boskivilla og Lapinlumon Jääkukka
* Lapinlumon Staalo * Lapinlumon Shamaani * Lapinlumon Sydäntalvi * Lapinlumon Silmänilo * Lapinlumon Seita * Lapinlumon Suvikukka

Kuld 18 født 7/3-2006 efter CH Girongårdens Tjuorri og Lapinlumon Jutlandia
* Lapinlumon Riemu * Lapinlumon Riite * Lapinlumon Roastil * Lapinlumon Rosvo Roope * Lapinlumon Runo * Lapinlumon Ruusu * Lapinlumon Ruusunnuppu * Lapinlumon Rauha * Lapinlumon Rahki * Lapinlumon Rubiini

Kuld 17 født 12/8-2005 efter CH Orso-Farm Ötömöttinen og Lapinlumon Jääkukka
* Lapinlumon Quuraparta * Lapinlumon Quunsäde * Lapinlumon Quunvalo * Lapinlumon Quunvarjo * Lapinlumon Qastanja * Lapinlumon Quurankukka

Kuld 16 født 24/12-2004 efter CH Lupu og Shacal Tahmatassu
* Lapinlumon Pakkasherra * Lapinlumon Pieni Karhu * Lapinlumon Paimenpoika * Lapinlumon Pohjatuuli * Lapinlumon Paimentyttö * Lapinlumon Pohjantähti * Lapinlumon Pakkaslumi

Kuld 15 født 2/8-2004 efter CH Lapinlumon Hauska Herkko og Lapinlumon Jutlandia
* Lapinlumon Onnekas * Lapinlumon Onnenpoika * Lapinlumon Odelma * Lapinlumon Orkidea * Lapinlumon Orvokki

Kuld 14 født 4/4-2004 efter CH Vielpas Äksy-Äijö og Lapinlumon Halla
* Lapinlumon Noaidi * Lapinlumon Nirvana * Lapinlumon Nimmesjiele * Lapinlumon Noaidegazzi * Lapinlumon Noaideloddi

Kuld 13 født 2/4-2004 efter CH Orso-Farm Ötömöttinen og Jäkäläkummun Nellimi
* Lapinlumon Metamorfoso * Lapinlumon Mundus * Lapinlumon Miamaia * Lapinlumon Marjatta * Lapinlumon Melodia * Lapinlumon Mirabella

Kuld 12 født 1/3-2004 efter Fidelis Yari og Lapinlumon Geamadat
* Lapinlumon Lapinloru * Lapinlumon Lapinlumi

Kuld 11 født 11/9-2003 efter Kello Ilmo og Shacal Geisha
* Lapinlumon Kaamos * Lapinlumon Karhunpoika * Lapinlumon Kaiku * Lapinlumon Kiiski * Lapinlumon Kaunotar * Lapinlumon Kielo * Lapinlumon Kuura * Lapinlumon Kuutamo

Kuld 10 født 17/8-2003 efter Orso-Farm Otva og Shacal Tahmatassu
* Lapinlumon Joiku * Lapinlumon Jussa * Lapinlumon Juhani * Lapinlumon Jutlandia * Lapinlumon Jääkide * Lapinlumon Jääkukka

Kuld 9 født 22/4-2003 efter CH Orso-Farm Ötömöttinen og CH Fidelis Dana
*
Lapinlumon Ilopilleri * Lapinlumon Iltatähti * Lapinlumon Ihana Iina * Lapinlumon Ilomieli * Lapinlumon Ikioma

Kuld 8 født 28/2-2002 efter CH Jäkäläkummun Barfe Biedna og Shacal Tahmatassu
* Lapinlumon Hauska Herkko * Lapinlumon Hymy * Lapinlumon Huurre * Lapinlumon Hopeahapsi * Lapinlumon Halla * Lapinlumon Helmi * Lapinlumon Hilla

Kuld 7 født 29/4-2001 efter Kello Mauri og Shacal Tahmatassu
* Lapinlumon Gievra * Lapinlumon Gaisa * Lapinlumon Geamadat

Kuld 6 født 2/11-2000 efter Lapinlumon Beatus-Esaias og CH Fidelis Rubiini
* Lapinlumon Festivitas * Lapinlumon Filippa

Kuld 5 født 7/4-2000 efter CH Orso-Farm Hiski og CH Fidelis Dana
* Lapinlumon Esikuva * Lapinlumon Excalibur * Lapinlumon Ellanella * Lapinlumon Ekbatana * Lapinlumon Ensilumi

Kuld 4 født 30/8-1999 efter Tunturi Bjørn og CH Turnukan Anemone
* Lapinlumon Dreyfuss * Lapinlumon Darius * Lapinlumon Daphnis * Lapinlumon Diadema * Lapinlumon Daffodil

Kuld 3 født 3/1-1999 efter CH Fidelis Uuriel og CH Fidelis Dana
* Lapinlumon Caspian * Lapinlumon Caspar-Immanuel * Lapinlumon Candidus-Gabriel * Lapinlumon Celeste * Lapinlumon Canicula

Kuld 2 født 7/9-1998 efter CH Nolla og CH Fidelis X-Port
* Lapinlumon Boaza-Beana * Lapinlumon Beatus-Esaias * Lapinlumon Bulla-Hannibal

Kuld 1 født 23/2-1998 efter CH Salto Tundra og CH Fidelis X-port
* Lapinlumon Aslan * Lapinlumon Alexander * Lapinlumon Asta * Lapinlumon Anouk